Question
When price of a good is Rs. 13 per unit, the consumer buys 11 units of that good. When price rises to Rs. 15 per unit, the consumer continues to buy 11 units. Calculate the price elasticity of demand.
0
Studies 4 months 0 Answers 52 views Silver 0

No Questions Found.